LG Studio Collection – Inteligentna kuchnia

lg-studio-collectionKoncern z Korei Połódniowej – LG Electronicts wydał kolekcję premium inteligentnych urządzeń kuchennych – LG Studio Collection, które mogą uczynić dom jeszcze bardziej funkcjonalny. Pełna linia ze stali nierdzewnej obejmuje lodówki, kuchenki, pierkarniki, zmywarki i kuchenki mikrofalowe – część z nich jest zgodna ze standardem Energy Star®. Inteligentne funkcje obejmują  m.in. dotykowe wyświetlacze LED oraz mikrofalowe czuniki gotowania.

http://www.lg.com/us/appliances/discoverlgstudio

Karnisze sterowane elektrycznie

elektrozug-hKarnisze sterowane elektrycznie to z pewnością rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę. To doskonały produkt do apartamentów, domów, a także hoteli czy sal konferencyjnych.  Zastosowanie nowoczesnych mechanizmów pozwala na:

– Soft start/stop (powolny start i zatrzymanie mechanizmu, dzięki czemu zasłona nie kołysze się)
– Sterowanie karniszem zarówno z przycisku na ścianie jak i pilota
– Ręczne wyzwolenie napędu po przesunięciu zasłony
– Jednostronne lub obustronne zasunięcie zasłony

Szyny są przystosowane do montażu wzdłuż krzywizny do 30 stopni i długości pojedyńczej szyny do 7m.

SkyBell Wi-Fi – nowoczesny Video dzwonek do drzwi

skybellSkyBell Wi-Fi Video Doorbell Version 2.0, bo tak nazywa się nowoczesny produkt firmy SkyBell to nic innego jak video dzwonek do drzwi. Jest to alternatywne ale i błyskotliwe rozwiązanie dla drogich video domofonów dostępnych obecnie na  rynku. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie wymaga prowadzenia przewodów sygnałowych do wnętrza domu, ponieważ łaczy się bezprzewodowo z Twoją siecią Wi-Fi. Interfejsem użytkownika natomiast staje się smartphone czy tablet, na których można „odbierać połączenie” i komunikować się dwustronnie z osobą na zewnątrz dzięki zainstalowanej kamerze z możliwością widzenia w nocy, a także mikrofonowi i głośnikowi. Nawet jeśli jesteś poza domem, urządzenie SkyBell przekaże połaczenie do Twojego smartphona.

Cena: $199

Gniazda elektryczne + USB (ABB)

marginW ofercie produktów firmy ABB można już znaleźć gniazda elektryczne 230V wraz ze zintegrowanym gniazdem USB. Producent deklaruje, że zużycie energii elektrycznej bez podłączonych urządzeń do USB jest mniejsze niz 0,1W, co kosztuje ok. 75 gr rocznie. Jest to niewątpliwie idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort ładowania urządzeń  smartphonów, tabletów, kamer cyfrowych i innych urządzeń ładowanych przez złącze USB, do których adapter sieciowy najzwyczajniej często ginie.

 

Cena: ok. 200 zł netto

Czy drogo? Ocenę zostawiam Wam.

Inteligentne zamki firmy Schlage

schlage-lockFirma Schlage zaprezentowała podczas ostatnich targów CES2015 inteligentne zamki do drzwi. Model sense jest prosty w montażu – wystarczy zamontować w drzwiach i zainstalować baterie. Po ustawieniu kodu, można otwierać drzwi przy użyciu zintegrowanej klawiatury lub smartphona. Możliwe jest również ustalanie różnych kodów dla róznych mieszkańców.

 

Cena: $200-300

Smart House Solution Center v2.0


Protect Your House. Isolated on white.Z wielką radością pragniemy poinformować, że wraz z początkiem roku 2015 rozpoczynamy sprzedaż nowej centrali automatyki domowej – Smart House Solution Center v2.0, która jest systemem 2 w 1. Co to oznacza? Otóż od teraz w ramach jednej instalacji możesz mieć centralę, która łączy w sobie funkcjonalności klasycznej automatyki domowej, a ponadto również systemu alarmowego, sygnalizacji pożaru oraz kontroli dostępu.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu.